Schedule


Monday, October 7, 2013  – 1st Opening Round

MU PIMA ROOM

Moderator: Mitzi Montoya

Match #1  4:00-4:15 p.m. Public Programs VS Herberger Maroon
Match #2 4:20-4:35 p.m. CONHI VS Cronkite
Match #3 4:40-4:55 p.m. Winner of #1 (1-0) VS Winner of #2 (1-0)
Match #4 5:00-5:15 p.m. Loser of #1 (0-1) VS Loser of #2 (0-1)
Match #5 5:20-5:35 p.m. Loser of #3 (1-1) VS Winner of #4 (1-1) Loser of (2-0) - Eliminated
Match #6 5:40-5:55 p.m. Winner of #3 (2-0) VS Winner of #5 (2-1), if (2-0) wins bracket is finished: if (2-1) team wins, Game #7 is played

 

 

Monday, October 7, 2013  – 1st  Opening Round

MU PIMA ROOM

Moderator:  Connie Pangrazi

Match #1  7:00-7:15 p.m. Herberger Gold VS W.P. Carey
Match #2 7:20-7:35 p.m. Sustainability VS CLAS Maroon
Match #3 7:40-7:55 p.m. Winner of #1 (1-0) VS Winner of #2 (1-0)
Match #4 8:00-8:15 p.m. Loser of #1 (0-1) VS Loser of #2 (0-1)
Match #5 8:20-8:35 p.m. Loser of #3 (1-1) VS Winner of #4 (1-1) Loser of (2-0) - Eliminated
Match #6 8:40-8:55 p.m. Winner of #3 (2-0) VS Winner of #5 (2-1), if (2-0) wins bracket is finished: if (2-1) team wins, Game #7 is played



Tuesday, October 8, 2013 – 2nd  Opening Round

MU PIMA ROOM

Moderator:  Associate Dean Jeanne Wilcox

Match #1  4:00-4:15 p.m. CLAS Gold VS Health Solutions
Match #2 4:20-4:35 p.m. Teachers College VS Engineering Maroon
Match #3 4:40-4:55 p.m. Winner of #1 (1-0) VS Winner of #2 (1-0)
Match #4 5:00-5:15 p.m. Loser of #1 (0-1) VS Loser of #2 (0-1)
Match #5 5:20-5:35 p.m. Loser of #3 (1-1) VS Winner of #4 (1-1) Loser of (2-0) - Eliminated
Match #6 5:40-5:55 p.m. Winner of #3 (2-0) VS Winner of #5 (2-1), if (2-0) wins bracket is finished: if (2-1) team wins, Game #7 is played





Tuesday, October 8, 2013  – 2nd Opening Round


MU PIMA ROOM

Moderator:  Colleen Jennings-Roggensack

Match #1  7:00-7:15 p.m. CTI VS Engineering Gold
Match #2 7:20-7:35 p.m. School of Letters & Sciences VS New College
Match #3 7:40-7:55 p.m. Winner of #1 (1-0) VS Winner of #2 (1-0)
Match #4 8:00-8:15 p.m. Loser of #1 (0-1) VS Loser of #2 (0-1)
Match #5 8:20-8:35 p.m. Loser of #3 (1-1) VS Winner of #4 (1-1) Loser of (2-0) - Eliminated
Match #6 8:40-8:55 p.m. Winner of #3 (2-0) VS Winner of #5 (2-1), if (2-0) wins bracket is finished : if (2-1) team wins, Game #7 is played





Thursday, October 10, 2013  – SEMI-FINALS & FINALS

KAET Studio

Moderator:  Barry Ritchie

*Reception – 5:30-6:30 pm, KAET Lobby, CRONKITE School*

Match #1  7:00-7:15 p.m. Winner of Round 1, Monday VS Winner Round 2 Monday
Match #2 7:20-7:35 p.m. Winner of Round 1, Tuesday VS Winner of Round 2 Tuesday
Match #3 7:40-7:55 p.m. Winner of #1 (1-0) VS Winner of #2 (1-0)
Match #4 8:00-8:15 p.m. Loser of #1 (0-1) VS Loser of #2 (0-1)
Match #5 8:20-8:35 p.m. Loser of #3 (1-1) VS Winner of #4 (1-1) Loser of (2-0) - Eliminated
Match #6 8:40-8:55 p.m. Winner of #3 (2-0) VS Winner of #5 (2-1), if (2-0) wins bracket is finished : if (2-1) team wins, Game #7 is played